مرکز تحقیقات عفونت‌های منتقله از خون

EN | FA

اولین کنفرانس ملی دانشجویی مدیریت و کنترل عفونت های منتقله از خون؛ به همراه «اولین کنفرانس ملی دانشجویی عفونت های منتقله از خون»

پنج شنبه# #،# #12# #اردیبهشت# #1398

اولین

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر محمدرضا هدایتی مقدم با بیان این مطلب افزود: این کنفرانس دانشجویی شامل مسابقه ایده پردازی « BBI Idea Challenge » ،کارگاه‌های دانشجویی و پویش دانشجویی اطلاع رسانی عفونت های منتقله از خون «BBI Campaign » می باشد.

به گفته وی، این کنفرانس دانشجویی به پاس فعالیت‌های دانشجویان در تمام مقاطع تحصیلی، چه در قالب طرح‌هاي تحقیقاتی و چه در قالب پایان نامه‌هاي دانشجويي، و به منظور ایجاد فضایی سالم جهت همفکری و تبادل نظر دانشجویان و خلق بستری مناسب جهت رقابت بين آنان برگزار می شود.

وی مباحث علوم پایه عفونت‌های منتقله از خون (HBV, HCV, HIV & HTLV) و مباحث علوم بالیني عفونت‌های منتقله از خون (HBV, HCV, HIV & HTLV) را از محورهای اولین کنفرانس ملی دانشجویی مدیریت و کنترل عفونت های منتقله از خون بر شمرد.

مدیر مرکز عفونت های منتقله از خون سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: بیماری‌های عفونی منتقله از خون از اصلی ترین علل مرگ و میر در سطح جهان به شمار می‌رود و یکی از برنامه های اصلی سازمان بهداشت جهانی تا سال 2030 کنترل هپاتیت های ویروسی و ایدز می باشد.

دکتر هدایتی مقدم عنوان کرد: خوشبختانه این بیماری ها قابل پیشگیری هستند و با درمان های موثر قابل کنترل یا بهبودی کامل می باشند. در ایران هم افق کنترل این بیماری‌ها دیده شده و لازمه رسیدن به این هدف طراحی مدل‌های مناسب غربالگری، تشخیص و درمان بیماری‌ها در نظام سلامت است که با پژوهش و آموزش امکان پذیر می‌شود.

گفتنی است که "اولین همایش ملی مدیریت و کنترل عفونت‌های منتقله از خون" از تاریخ 2 الی 4 آبان ماه سال جاری توسط سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی و با مشارکت دانشگاه های علوم پزشکی مشهد، علوم پزشکی بقیه الله(عج)، شبکه هپاتیت ایران و سازمان انتقال خون ایران برگزار خواهد شد.